Informacja o opublikowaniu nowej strony internetowej Gminy Buczkowice

Opublikowano w dniu 07/01/2021
Kategoria

Szanowni Mieszkańcy oraz pozostali Użytkownicy strony internetowej Gminy Buczkowice. Od 2021 roku nowe informacje oraz treści Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) dostępne są pod adresem samorzad.gov.pl/web/gmina-buczkowice.

Strony internetowe buczkowice.pl oraz bip.buczkowice.pl dostępne będą dla Państwa w postaci archiwalnej. Proces migracji danych do nowego serwisu potrwa kilka miesięcy, nie wszystkie dane zostaną przeniesione, dlatego prosimy wyszukiwać informacje publikowane do końca 2020 roku na ww. stronach.

Krótko, o nowym serwisie gminy

Nowa strona gminy znajduje się na rządowym serwerze w ramach domeny samorzad.gov.pl. Menu główne zostało odgórnie ustalone i jest wspólne dla wszystkich samorządów, które uruchomiły w ramach tej domeny swój portal. Poniżej krótkie objaśnienie, jakie treści będą publikowane w ramach przewidzianych sekcji.

O gminie

W tej sekcji publikujemy treści czysto informacyjne związane z gminą, m.in. kto jest Wójtem Gminy, jaki jest skład Rady Gminy, przedstawiamy podstawowe informacje o urzędzie gminy, jednostkach organizacyjnych i organizacjach pozarządowych. Znajdą Państwo tutaj również oświadczenia majątkowe władz, kierowników jednostek i pracowników urzędu.

Co robimy

W tej sekcji zamieszczamy informacje związane z wykonywanymi zadaniami, publikujemy uchwały Rady Gminy, zarządzenia.

Aktualności

W tej sekcji publikujemy aktualności z gminy oraz aktualności spoza gminy, które mogą zainteresować naszych mieszkańców. Niektóre z aktualności publikowane są w osobnych kategoriach dostępnych po przejściu na stronę z aktualnościami.

Załatw sprawę

W tej sekcji znajdują się opisy, w jaki sposób załatwić sprawę w urzędzie. Publikujemy formularze, linki do formularzy, linki do usług online. Dodatkowo publikujemy informacje o tym, który z pracowników urzędu odpowiada za realizację sprawy.

Kontakt

W tej sekcji publikujemy dane kontaktowe urzędu, w tym numery wewnętrzne, adres e-mail, a także dane jednostki. W sekcji tej zawarta jest również informacja o redakcji BIP.